Fizjoterapia

Fizjoterapia

  • Ortopedyczna (m.in.: bóle kręgosłupa, dyskopatia, bóle stawów, urazy stawów i tkanek miękkich, stany zwyrodnieniowe). Terapia skierowana jest na eliminację dolegliwości i jak najszybsze uzyskanie pełnej sprawności. Pracujemy nie tylko nad siłą i zakresem ruchu w miejscu dolegliwości, ale również analizujemy wpływ schorzenia na cały układ ruchu.
  • Neurologiczna (min.: rwa kulszowa, barkowa; urazy czaszkowo - mózgowe, urazy rdzenia, udary, SM, SLA, ch. Parkinsona). Fizjoterapia funkcjonalna pozwala na odzyskanie utraconych przez pacjenta umiejętności, ponowne uzyskanie samodzielności i poprawę jakości życia.
  • Stomatologiczna- obejmuje wszelkie problemy narządu żucia oraz powiązane z nimi objawy okolicy czaszkowo- żuchwowej m.in.: zaburzenia stawów skroniowo - żuchwowych, bóle głowy, bruksizm, szczękościsk, dysfunkcje nerwów czaszkowych.
  • Sportowa- doprowadzenie całego narządu ruchu do stanu sprzed kontuzji oraz profilaktyka przed kolejnymi uszkodzeniami to nasze priorytety w terapii sportowej.
  • Pooperacyjna- po wszelkich zabiegach ortopedycznych m.in.: rehabilitacja po artroskopii, rekonstrukcji więzadeł, endprotezoplastyce stawu biodrowego, kolanowego, a także zabiegach chirurgii ogólnej; przygotujemy Cię również do operacji co pozwoli na szybszy powrót do sprawności i codziennej aktywności.
  • Kobiet w ciąży- pomożemy Ci zniwelować wszelkie dolegliwości narządu ruchu w okresie ciąży, a także po porodzie.

Fizjoterapia Kielce – Kto? Gdzie? Jak?

Czym jest fizjoterapia? To integralna część nauk medycznych. Fizjoterapia opiera się na metodach leczenia naturalnego, energią fizyczną jaka nas otacza, czyli ruchem, bodźcami mechanicznymi, kinetycznymi, termicznymi, elektrycznymi oraz świetlnymi. Celem fizjoterapii jest przywracanie, utrzymywanie bądź rozwijanie zdolności funkcjonalnych i ruchowych. Bóle kręgosłupa, stawów, rwa kulszowa, dysfunkcje pourazowe czy pooperacyjne – najlepszym rozwiązaniem na ich pokonanie jest fizjoterapia. Kielce – ulica Kościuszki 11, stworzyliśmy tu Centrum Rehabilitacji Manualnej, w którym pomożemy Państwu osiągnąć pozytywny stan zdrowia fizycznego.

Fizjoterapię prowadzimy w obszarach ortopedii, neurologii, chirurgii, stomatologii i sportu. Terapia skoncentrowana jest na eliminacji dolegliwości oraz jak najszybsze uzyskanie pełnej sprawności. Pracujemy nie tylko nad siłą i zakresem ruchu w miejscu dolegliwości, ale również analizujemy wpływ schorzenia na cały układ ruchu. Fizjoterapia funkcjonalna, jaką prowadzimy, pozwala na odzyskanie utraconych przez pacjenta umiejętności, ponowne uzyskanie samodzielności i poprawę jakości życia. Prowadzone przez nas zajęcia pomagają również w radzeniu sobie z kontuzjami sportowymi i mają wymiar profilaktyczny, dzięki któremu możemy uchronić się przed kolejnymi urazami. Naszą ofertę kierujemy również do osób po wszelkich zabiegach ortopedycznych, dlatego prowadzimy takie działania jak: kompleksowa rehabilitacja po artroskopii stawu kolanowego, barkowego czy rehabilitacja po endoprotezoplastyce stawów, a także zabiegach chirurgii ogólnej. Zalecamy poddać się serii ćwiczeń fizjoterapeutycznych jeszcze przed operacją, pozwoli to na szybszy powrót do sprawności i codziennej aktywności.

Fizjoterapia może pochwalić się również nieocenionym wkładem w pomocy kobietom w ciąży. Nikogo za pewne nie musimy przekonywać, że ciąża jest znaczącym obciążeniem dla ciała kobiety. Często dolegliwości związane z bólem kręgosłupa, puchnięciem nóg, obrzękami skutecznie uprzykrzają życie. Zapraszamy do skorzystania z usług fizjoterapeutów w celu zniwelowania dolegliwości narządu ruchu w okresie ciąży oraz po porodzie.

Facebook