O NAS

Rehabilitacja - Kielce – reActive Centrum Rehabilitacji Manualnej

Wg definicji WHO „zdrowie to stan pełnego dobrostanu fizycznego, umysłowego i społecznego, a nie tylko brak choroby czy niepełnosprawności”. Naszym pacjentom pomagamy osiągnąć ten stan poprzez zabiegi fizjoterapeutyczne, jak również programy i porady dietetyczne oraz trening funkcjonalny. reActive Centrum Rehabilitacji Manualnej to wyróżniające się miejsce na mapie Kielc pod względem jakości i oferty usług medycznych. Jeśli poszukują Państwo dobrego rehabilitanta w Kielcach to zapraszamy do nas!

Jakie metody stosujemy?

Ideą naszej placówki jest indywidualne, kompleksowe podejście do każdego przypadku. Świadczymy usługi z zakresu wyłącznie manualnych form fizjoterapii: terapia manualna, chiropraktyka, masaż klasyczny, drenaż limfatyczny, ćwiczenia indywidualne, które, co udowodniono w badaniach naukowych, mają największą skuteczność w leczeniu narządu ruchu. Terapię prowadzimy w oparciu o dokładną analizę ruchu i postawy pacjenta. Każda wizyta trwa około godziny i łączy w sobie pracę manualną oraz specjalistyczne ćwiczenia. Nasz zespół to fizjoterapeuci z wieloletnim doświadczeniem i przede wszystkim zawodową pasją, która pozwala nieść pomoc naszym pacjentom.

Dobry fizjoterapeuta w Kielcach? Do kogo się udać?

Dobry fizjoterapeuta to taka osoba, która jest kierunkowo wykształcona przez uczelnię medyczną. Fizjoterapeuta to zawód certyfikowany, nie każdy może nim zostać. Dobry fizjoterapeuta bada, ocenia, dokonuje ewaluacji procesu terapeutycznego, jest w stanie przeprowadzić diagnozę funkcjonalną, planuje postępowanie oraz przeprowadza powtórną ocenę po zakończonej terapii. Fizjoterapeuta zgodnie z literą prawa w Polsce udziela świadczeń medycznych, które podlegają kontroli; jest to osoba, która leczy dysfunkcje układu mięśniowo- szkieletowego, nerwowego, a także wspomaga w usprawnianiu układu sercowo-naczyniowego oraz oddechowego. Lekarze specjaliści mogą kierować swoich pacjentów do fizjoterapeutów; kiedyś tylko ta droga umożliwiała podjęcie fizjoterapii, dziś każdy może udać się do gabinetu i poddać się terapii. Fizjoterapeuci współpracują z innymi pracownikami medycznymi – lekarzami, pielęgniarkami, położnymi i farmaceutami. Dobry fizjoterapeuta to taki, który śledzi bieżące doniesienia medyczne, podwyższa swoje kwalifikacje poprzez samokształcenie i taki, który potrafi dokonać holistycznej diagnozy pacjenta, oceniając go jako nierozłączną jednostkę psychosomatyczną.

mgr Filip Kowalski


Jestem magistrem fizjoterapii, absolwentem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Moje zainteresowania związane są głownie z tematyką diagnostyki

Zobacz więcej

Facebook